V Zlatých Moravciach otvorili Asistenčné centrum

Kontinuálna spolupráca regionálnych rozvojových agentúr s Nitrianskym samosprávnym krajom, ktorý v hosťujúcich štruktúrach RRA počas tohto roka otvoril už 6 svojich asistenčných centier – naposledy v Zlatých Moravciach.

Zlaté Moravce 7. novembra (TASR) – Nitriansky samosprávny kraj (NSK) pripravuje otvorenie ďalšieho asistenčného centra. V Zlatých Moravciach bude samosprávam pomáhať pri tvorbe projektov a získavaní financií z európskych fondov.

Ako uviedol NSK, nové centrum bude otvorené 9. novembra v priestoroch Mestského strediska kultúry a športu. „Do prevádzky ho spúšťame v spolupráci s Regionálnou rozvojovou agentúrou Horné Požitavie,“ informovalo komunikačné oddelenie NSK.

Asistenčné centrá už fungujú aj v Nitre, Nových Zámkoch, Topoľčanoch či Komárne. Ako pred časom uviedol predseda NSK Branislav Becík, postupne budú zriadené v každom okresnom meste kraja a v Štúrove.

Úlohou centier je sprostredkovanie informácií o čerpaní európskych zdrojov, ale aj bezplatná pomoc pri písaní projektov. „Je to veľká pomoc v prvom rade pre menšie obce v okrese, ale dôležitú úlohu zohrávajú aj pri zosúladení jednotlivých rozvojových investícií, aby región dynamicky napredoval,“ pripomenul NSK.

https://www.teraz.sk/nitriansky-kraj/nsk-otvori-asistencne-centrum-v-zlmo/752666-clanok.html

Video z otvorenia Asistečného centra

Foto: Startup Stock Photos